Afganistan Vizesi

Afganistan Vizesi

Afganistan seyahatinde bulunacak Türkiye vatandaşlarının seyahatleri öncesi Afganistan vizesi almaları zorunludur. Afganistan devleti ile Türkiye devleti arasındaki vize uygulaması gereğince Afganistan turistik vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi kapsamaktadır.İki ülke resmi pasaport sahibi kişiler ise Afganistan vize işlemlerinden muaftır.

Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesiyle oluşan resmi bir süreçtir. Afganistan seyahat gerekçesine bağlı olarak ilgili vize kategorisinin seçilmesi gerekmektedir.

Afganistan Turistik Vizesi, Afganistan Ticari Vizesi, Afganistan Aile Ziyareti Vizesi, Afganistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilmektedir.

Afganistan Turistik Vizesi, Afganistan Ticari Vizesi

Afganistan Aile Ziyareti Vizesi

Afganistan Vize İşlemleri

Afganistan vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Afganistan vizesi işlemleri için pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olan, yıpranmış, hasar görmüş, yırtılmış yahut üzerinde işlem yapılmış pasaportlarla başvuru işlemleri geri çevrilmektedir. Afganistan vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı, vize başvuru evrakları önerilen şekilde düzenlenmelidir.

Afganistan Vize Başvuru Formu

Afganistan vizesi başvuru formu, Afganistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir formdur. Afganistan vizesi başvuru formu, Afganistan Konsolosluğu'nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlarken, Afganistan vize talebinde bulunulduğunu gösteren resmi bir belgedir.

Afganistan Pasaport İşlemleri

Afganistan Konsolosluğu, pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmemektedir. Pasaport başvuruları şahsen yapılmalı, randevulu veya randevusuz olarak başvuru işlemleri sürdürülebilmektedir.

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Afganistan seyahatinin içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Afganistan turistik vize, Afganistan ziyaret vizesi, Afganistan ticari vize Afganistan seyahatin içeriğini belirleyen vize çeşitleridir. Vize talep gerekçesine bağlı olarak başvuru evrakları da farklılık gösterecektir.

Ayrıca Afganistan Konsolosluğu bazı durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilmektedir. Yine Afganistan Konsolosluğu'nun talepte bulunduğu ek evraklar Afganistan vizesi için gerekli olan evrakları farklılaştıracaktır.

Afganistan Vizesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Afganistan vizesi için nereye başvurmalıdır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Afganistan vizesine başvurmaları gereken yer Afganistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Afganistan Büyükelçiliği Ankara'dır. Afganistan'ın bu resmi temsilciliklerine başvurular şahsen veya vize merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Afganistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Afganistan vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun bilgilerle, tükenmez kalem ve büyük harfle doldurulmalıdır. Afganistan Konsolosluğu vize başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek isterken başvuru formunda boş bir kısım bırakılmamalıdır. Afganistan vize başvuru formu müracaatının tanınması ve işleme konulması için doldurulmuş olan resmi bir belgedir. Verilmiş olan her çelişkili bilgide başvuru işlemleri geri çevrilebilmektedir. Afganistan mevzuatınca ceza süreci uygulanabilir.

Afganistan Vize İstiyor mu?

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri Afganistan vize başvuru işlemlerinde bulunmaları gerekecektir. İki ülke arası resmi pasaport sahipleri ise 90 günü aşmama koşulu ile vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Afganistan vizesi kaç günde çıkar?

Evrakların eksiksiz olarak teslim edilip vize işlemleri sırasına özel bir durum olmayarak Afganistan Konsolosluğunun vize işlemlerini olumlu sonuçlandırması halinde Afganistan vizesi ortalama 7 iş gününde çıkar. Fakat, konsolosluğun yoğun olması, mülakata çağırması, ek evrak istemesi gibi özel durumlar olması halinde Afganistan vizesi için işlem süresi uzayabilir.

Afganistan vize işlemleri için gereken fotoğraf ölçüsü nedir?

Afganistan vize işlemleri için gereken fotoğraf biyometrik fotoğraf olup fotoğraf ölçüsü biyometrik ölçülerde olmalıdır. Ayrıca fotoğraf güncel ve beyaz arka fonlu olmalıdır.

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

Afganistan vizesi, eksiksiz ve ideal bir şekilde organize edilmiş vize başvuru evraklarıyla alınabilmektedir. Afganistan vizesi, Afganistan Konsolosluğu yahut Afganistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinden alınabilmektedir. Afganistan vize başvuru formu ile Afganistan vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerin birbirini desteklemesi vize başvuru işlemlerinin başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

Afganistan seyahati için yeşil pasaport sahibi kişilerin vize almaları gerekli mi?

Afganistan hususi pasaport sahibi kişiler için vize uygulamasına tabi tutmaktadır. Dolayısıyla yeşil pasaport sahibi kişilerin Afganistan seyahati için vize almaları gereklidir.

Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com'a ait görünüyor. Afganistan Konsolosluğu'nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Bu afganistankonsoloslugu.com web sitesi, konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi olmayıp bu sitede söz edilen bilgiler resmi olmamaktadır. Bu site vize uzmanlarının deneyimleri temel alınarak insanlara yararlı olmak için hazırlanmıştır. Knight SP, farklı internet alan adları alan bir firma olup bunu Google optimizasyon yöntemlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Knight SP, bu alan adlarıyla bilgiler yayınlayarak seyahat, danışmanlık gibi türlü şirketlere reklam sunup bu şirketlerle stratejik partnerlik kurmaktadır. Bu web sitesinde söz edilen bilgilerin hatalı olduğunu fark etmeniz durumunda bu hataların düzeltilmesi için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız.

Afganistan vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Afganistan vizesi için gerekli evraklar başvurulan vize türü ve kişinin bulunduğu duruma göre değişmektedir. Şahıslar başvurmak istedikleri vize türü ve bulundukları duruma göre hazırlaması gereken Afganistan vize evrakları hakkında bilgiler almalıdır.

Afganistan Vize Ücreti nedir?

Afganistan vize ücreti yine seyahatin süresine ve içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Afganistan ticari vize, Afganistan turistik vize Afganistan ziyaretçi vizesi Afganistan vize ücretlerini farklılaştırabilecektir.